niedziela, 22 grudnia 2013

przedświąteczne czytanki


Grudzień i czas Adwentu motywuje nas do codziennego czytania, nie tylko na dobranoc. Michał celebruje każdy dzień świątecznego odliczania i czytanie jest jednym ze stałych punktów dnia. Odświeżamy niektóre pozycje, które pojawiły się na naszej półeczce z książkami już w zeszłym roku ale także mamy sporo nowości. A kto wie, może Dzieciątko w te Święte znowu nas obdaruje:-)
December and the Advent`s time is motivating us to read every day, not only for `good night`. Michał is celebrating every moment of Christmas countdown and reading is one of the crucial points of it.  We`ve been refreshing the books which appeared on our bookshelf last year but we have quite a few novelties, too. Who knows, maybe the Little Jesus will leave something for us under the Christmas tree this year as well.

Mikołaj przyniósł nam Cecylkę Knedelek i jej Boże Narodzenie.Już przeczytaliśmy i Michał często wraca w rozmowach do jej przygody więc polecam, szczególnie, że książka zawiera oprócz opowiadania jeszcze przepisy na świąteczne wypieki.


Od pierwszego grudnia czytamy też codziennie jeden rozdział opowiadania Wierzcie w Mikołaja. Michałowi się podoba, ja jednak mam co do tej książki mieszane uczucia, ale to już sami przeczytajcie:-)Odwiedziliśmy też nasza lokalna bibliotekę i mamy coś niecoś do poczytania.


Opowiadania na Boże Narodzenie to klasyka bajek dla dzieci i to już z naszej domowej biblioteczki więc czytamy nie tylko przed Świętami.
Zerknęliśmy także z sentymentem do tych książeczek, które są z nami odkąd Michał był jeszcze malutki. Bardzo lubi przygody Tupcia Chrupcia, a część o Bożym Narodzeniu jest pierwszą z całej serii którą czytaliśmy.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...